Туристична карта Ташкента 1984 року

Карта росіійською мовою, надрукована в Москві. Це виправлене перевидання туристичної схеми 1982-го року. Наклад — 100 тисяч примірників.

На звороті — коротка історична довідка про Ташкент, перелік вулиць, адреси музеїв, пам’ятників, театрів, готелів, крамниць тощо.

26 квітня 1966 року в Ташкенті стався потужний землетрус, який повністю змінив обличчя старого міста. 80% будівель було зруйновано, від 15 до 300 осіб загинуло, близько 300 тисяч втратили домівки. Великої кількості смертей довелося уникнути, бо більшість містян (після півстоліття радянської влади) проживало на той час в традиційних узбецьких глинобитних хатах. Масштабне будівництво багатоквартирних будинків почалося тільки після землетрусу. На карті внизу я окреслив чорною лінією приблизні межі міста до землетрусу.

В тексті і дизайні карти багато російських колоніальних маркерів. По-перше — туристичний комплекс “Москва” на обкладинці. По-друге — впадають в око фотографії, якими проілюствано історичну довідку. Всі три зображують будівлі, так чи інакше пов’язані з “дружбою народів”. Це житловий будинок на проспекті Дружби Народів, палац Дружби Народів імені Леніна і музей Дружби Народів СРСР. Скидається на те, що ілюстративний ряд покликаний вказати на головне завдання узбеків — бути добрим другом іншим народам Радянського Союзу, насамперед росіянам.