Вікінги в Гренландії близько 1010 року

На MapPorn промайнула карта поселень вікінгів на в Гренландії та на Американській півночі на початку минулого тисячоліття. В пості під картою коротко написано, що відомо про кожне з підписаних на мапі поселень.

Зараз якраз читаю “Велике потепління” Браяна Фейґена. Книжка про Середньовічний теплий період 800-1300 років і те, як він по різному вплинув на різні народи і цивілізації.

Є там і розділ про вікінгів, які змогли в той час перетнути північні моря і налагодити торгівлю з деякими народностями Американської півночі (а з деякими не змогли, і там норманські поселення винищили до ноги). Скандинави привозили метал, причому не якийсь корисний, а уламки зброї, погнуті цвяхи, обрубки, всілякий непотріб одним словом, і обмінювали його на бивні моржів.


Карта з книжки, сторінка 103

Зверніть увагу, наскільки сильно змінюють сприйняття відстаней на пласкому зображенні різні проекції та нахил карти. Порівняйте взаєморозташування і відстань між, з одного боку, Гренландією та, з іншого, півостровом Лабрадор і островом Ньюфаундленд на цих двох мапах: